Nadeszła pora największego rozkwitu zieleni w ogrodzie – WIOSNA KOCHANI, WIOSNA!

Aby nasz ogród nabrał uroczych barw a rośliny w nim rosnące były piękne i zdrowe powinniśmy jak najszybciej dostarczyć im składników pokarmowych w postaci nawozu. Użytkownikom ogrodów wiejskich z dostępem do obornika, proponuję wykonać nawóz samodzielnie. W tym celu udajemy się do najbliższego sąsiada, który hoduje kury lub konie i prosimy o odstąpienie lub odsprzedanie nam kilku kilogramów kurzej lub końskiej świeżej kupy ;-).

Nawożenie roślin

Z tak uzyskanym skarbem,wracamy do domu, rozrabiamy obornik z wodą w stosunku 1:10. Po kilku dniach mamy ekologiczny, najbardziej wartościowy eko-nawóz. Taką miksturką karmimy nasze roślinki przynajmniej raz w tygodniu. Rośliny, karmione takim nawozem, odwdzięczą nam się wspaniałym wzrostem, zdrowym wyglądem i długim kwitnieniem. Właściciele ogrodów miejskich, którzy nie mają możliwości zdobycia świeżego obornika od życzliwego sąsiada, mogą zakupić taki produkt w sklepach ogrodniczych. W sprzedaży są różnego rodzaju oborniki czyli paczkowane zwierzęce „kupki”, które mają identyczne właściwości jak te zdobyte bezpośrednio od rolnika.

Nie zapominajmy przy tym, że oprócz nawozu, niezbędne jest dostarczenie roślinom odpowiedniego nawodnienia. Nie powinniśmy doprowadzać do nadmiernego przesuszenia gleby ponieważ prowadzi to do obumierania korzeni roślin i ciężko jest po takim przesuszeniu odratować naszą roślinkę. Nawóz stosujemy do końca sierpnia. Po tym okresie staramy się już roślin nie dokarmiać aby mogły powolutku przygotowywać się do jesiennego spowolnienia swojej wegetacji i do zimowego letargu.

A więc Kochani, aby nasz ogród był piękny, zdrowy i kolorowy pamiętajmy o regularnym podlewaniu i dokarmianiu naszych roślinek.

Podziel się